Gotovo 1,9 miliona Amerikanaca podnijelo je zahtjev za pomoć za nezaposlene, što je dokaz da brojni poslodavci i dalje otpuštaju radnike uprkos postepenom otvaranju firmi, saopšteno je danas iz američkog Ministarstva za rad.
Ukupan broj ljudi koji primaju pomoć za nezaposlene u SAD porastao je na 21,5 miliona, što je smanjenje u odnosu na gotovo 25 miliona, koliko je bilo prije dvije sedmice.
Tržište rada suočeno je sa padom zbog pandemije virusa korona.
Broj zahtjeva za pomoć nezaposlenim u padu je u državama koje su ranije ukinule blokade poput Džordžije i Teksasa, ali je u padu i u Njujorku i Masačusetsu, koji su kasnije krenuli sa procesom ublažavanja regulativa.
(RTRS)
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan