Amerika je danas prijavila rekordni deficit u budžetu u aprilu u iznosu od 738 milijardi dolara usljed pojačane potrošnje i smanjenja prihoda zbog pandemije virusa korona.
Američko Ministarstvo finansija saopštila je da je budžetski deficit prošlog mjeseca prvi indikator obima potrošnje koja je odobrena radi ublažavanja uticaja krize na privredu.
Američki Kongres odobrio je paket pomoći vrijedan 2,3 bilijarde 27. marta i od tada je pridodato oko tri bilijarde.
Od 21. marta, više od 33 miliona Amerikanaca podnijelo je zahtjeve za pomoć za nezaposlene.
(NN)
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan