Njemačka će povećati pomoć kompanijama na 4,5 milijardi eura sedmično u decembru, saopštili su danas zajedno ministri ekonomije i finansija.
Ministar ekonomije Peter Altmajer rekao je da će pandemija pogoditi zemlju i njenu privredu u dužem periodu.
"Kohezija i solidarnost su imperativi u ovom trenutku. Nećemo ostaviti na cjedilu naše komapnije niti njihove zaposlene u ovom teškom vremenu", navodi se u saopštenju.
Altmajer je ocijenio da će ova pomoć spriječiti veliki talas bankrotiranja firmi u novembru i decembru, poput restorana i hotela, koji su morali da se zatvore zbog epidemije.
( NN)
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan