Cijene nafte porasle su danas pošto trgovci očekuju da će vakcine protiv virusa korona podstaći oporavak potražnje za ovim energentom.
Istovremeno se očekuje da će OPEK, Rusija i ostali proizvođači produžiti dogovor o ograničavanju izvoza ovog energenta.
Barel brent nafte poskupio je za 58 centi na 45,54 dolara, a barel sirove nafte u SAD skuplji je za 35 centi i sada košta 42,77 dolara. Prošle sedmice barel je već poskupio za pet procenata.
Prognoze o potražnji optimističnije su od kada su počele da stižu vijesti o napretku u razvoju vakcina protiv kovida 19.
Jedan američki zvaničnik izjavio je da bi vakcinacija stanovništva mogla da počne dan ili dva nakon dobijanja zvaničnig odobrenja.
(NN)
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan