Holandska aviokompanija KLM saopštila je danas da će obustaviti letove ka Teheranu zbog "negativnih rezultata i finansijskih izgleda" nakon povlačenja SAD iz nuklearnog sporazuma sa Iranom.
U saopštenju se ističe da će posljednji let sa aerodroma u Amsterdamu krenuti 22. septembra, a da će se avion vratiti 23. septembra.
KLM je obustavio letove ka Teheranu 2013. godine i nastavio je 2016. godine nakon potpisivanja nuklearnog sporazuma.
Aviokompanija KLM dio je grupe "AirFrance-KLM".
U maju je američki predsjednik Donald Trump povukao SAD iz sporazuma.
Biznis.ba / NN
Interes kupaca snažan
Potražnja za nekretninama u Brčkom ne jenjava uprkos visokim cijenama
Opreznost aviokompanija
Sigurnost letova u fokusu: Upozorenje za Bliski istok produženo do 1. jula
Moderan prodajni prostor