Izvršni direktor Boeinga Dave Calhoun sapoštio je da će obavijestiti 6.770 radnika u Americi da će ostati bez posla, čime preostaje nekoliko hiljada otpuštanja planiranih za naredne mjesece, prenosi Reuters.
Kompanija je objavila u aprilu da će otpustiti 10 odsto radne snage širom svijeta ove godine, a ukupno zapošljava 160.000 ljudi.
Boeing je objavio i da je odobrio za 5.520 američkih radnika dobrovoljni odlazak iz kompanije narednih nedjelja.
Najveći američki proizvođač aviona najavio je smanjenje troškova, jer se suočava sa padom potražnje zbog pandemije koronavirusa.
( FoNet)
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan