Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik nakon sastanka na Mrakovici potvrdio je da se Republika Srpska zadužila za novih 300 miliona eura.
On je rekao je da su obveznice Republike Srpske danas emitovane na Londonskoj berzi te da su prodate u vrijednosti od 300 miliona eura.
“To je dobra vijest za sve građane Republike Srpske, usmjerićemo novac na povećanje plata i neke druge projekte, te za servisiranje dugova”, rekao je Dodik.
Cilj Vlade RS-a bio je zaduživanje do čak 700 miliona KM što je ovim djelomično ispunjeno.
Pojedini političari navodili su da je takvo zaduživanje neustavno.
Biznis.ba
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan