DHL prekida isporuke u SAD-u zbog novog carinskog praga od 800 dolara

DHL Express je najavio privremenu obustavu isporuka prema Sjedinjenim Američkim Državama za pošiljke vrijedne preko 800 dolara, počevši od 21. aprila 2025. godine.
Ova mjera rezultat je novih carinskih pravila SAD-a koja zahtijevaju formalnu obradu za pošiljke iznad tog iznosa, dok je prethodni prag bio 2.500 dolara.
Stupa na snagu početkom maja
Obustava se odnosi na pošiljke prema fizičkim osobama, dok pošiljke između preduzeća neće biti zaustavljene, ali će se suočiti s kašnjenjima. DHL će nastaviti saradnju s klijentima kako bi im pomogao u prilagođavanju na nove propise koji stupaju na snagu 2. maja 2025.
Ova promjena dolazi nakon što je Hong Kong Post obustavio slanje pošiljaka prema SAD-u zbog trgovinskih odluka Washingtona prema Kini i Hong Kongu.