Japanski referentni indeks Nikkei 225 pao je za 0,31%, preokrenuvši smjer s rekordno visoke vrijednosti zatvaranja u prethodnoj sesiji. U međuvremenu, širi indeks Topix izgubio je 0,64%, zaključno s 8:05 po singapurskom vremenu (20:05 po istočnom vremenu u srijedu).
Investitori također prate australska tržišta nakon što je stopa nezaposlenosti u zemlji pala na 4,2% na sezonski prilagođenoj osnovi u srpnju, u skladu s procjenama ekonomista koje je anketirao Reuters.
U Južnoj Koreji, indeks Kospi dodao je 0,39%, dok je Kosdaq s malom tržišnom kapitalizacijom ostao nepromijenjen.
U Australiji, referentni indeks S&P/ASX 200 porastao je za 0,49%.
Kineske i hongkonške dionice trgovale su mješovito u četvrtak.
Od 9:32 ujutro po lokalnom vremenu (21:32 navečer po istočnom vremenu u srijedu), indeks Hang Seng porastao je za 0,58%, dok je indeks CSI 300 na kopnu stagnirao, prenosi SEEbiz.
Dionice Tencenta porasle su za više od 2% na početku trgovanja u četvrtak nakon što su u srijedu objavili bolje od očekivanih rezultate za drugo tromjesečje.
Kineski tehnološki div izvijestio je o porastu prihoda od 15% u odnosu na prethodnu godinu, potaknut snažnim rezultatima u svojoj jedinici za igre i ulaganjima u umjetnu inteligenciju.
Njegovi prihodi u drugom tromjesečju iznosili su ukupno 184,504 milijarde kineskih juana (25,7 milijardi dolara), u usporedbi sa 161,117 milijardi juana u istom razdoblju prošle godine.