Izgradnja kopnenog dijela gasovoda "Sjeverni tok dva" završen je i gasovod je spreman za eksploataciju, izjavila je generalni direktor "Gasprom eksporta" Elena Burmistrova.
Ona je rekla da su pri kraju radovi na izgradnji kopnenog segmenta gasovoda u Rusiji.
"Kopneni segment je već izgrađen i potpuno spreman za eksploatisanje. Radovi na izgradnji kopnenog segmenta u Rusiji takođe su u završnoj fazi", istakla je Burmistrova.
Burmistrova je podsjetila da je izgradnja gasovoda u njemačkim teritorijalnim vodama nastavljena je 11. decembra, uz napomenu da će krajnji rok za izgradnju kopnenog dijela zavisiti od raznih uslova, kao što su meteorološke prilike, radno vrijeme i slični uslovi, javio je TASS.
(NN)
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan