Američki proizvođač automobila Ford Motor Co saopštio je danas da će ove godine zatvoriti tri svoje fabrike u Brazilu zbog otežavajućih poreskih uslova izazvanih pandemoijom korona virusa.
Predstavnici Forda navode da je ovaj potez usledio u sklopu globalnog plana o restrukturiranju koji bi američkoj kompaniji trebalo da donese dobit od 11 milijardi dolara, prenosi Rojters.
Zatvaranjem fabrika u Brazilu biće pogođeno oko 5.000 zaposlenih, većinom brazilskih državljana, saopštili su iz Forda.
Biznis.ba / Tanjug
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan