Bivše Agrokorove kompanije Belje, Jamnica, Ledo, PIK-Vinkovci, Tisak, Vupik, Zvijezda i Žitnjak, izvijestile su da je Zagrebačka berza donijela odluke o prestanku uvrštenja i isključenju njihovih akcija iz trgovanja.
Posljednji dan trgovine akcijama tih preduzeća je 16. mart 2020. godine, a prestanak uvrštenja je dan kasnije, prenosi regionalni portal Seebiz.
Kao razlog za tu odluku Berze navodi se neispunjavanje obaveza transparentnosti koje su navedene kompanije bile dužne da ispune, po pravilima Berze.
Kao otežavajuća okolnost uzeta je u obzir činjenica da su pomenuta preduzeća u više navrata kršila pravila Berze.
(NN)
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan
Potražnja za nekretninama u Brčkom ne jenjava uprkos visokim cijenama
Opreznost aviokompanija