Poslovni forum

Delegacija Saudijske Arabije dolazi u BiH, fokus na jačanju privredne saradnje

Autor: Biznis.ba
Delegacija Saudijske Arabije dolazi u BiH, fokus na jačanju privredne saradnje
Foto: Fena

Vanjskotrgovinska komora BiH, u saradnji s Vijećem saudijskih komora i partnerskim institucijama, a u okviru trodnevne posjete delegacije Kraljevine Saudijske Arabije Bosni i Hercegovini, 10. februara u Sarajevu organizuje Poslovni forum BiH – Saudijska Arabija.

Na događaju će se medijima obratiti kopredsjedavajući Zajedničkog poslovnog vijeća BiH - KSA Suleiman bin Abdullah Mohammed Al-Shiddi, predsjednik VTKBiH Ahmet Egrlić i ministar vanjskih poslova BiH Elmedin Konaković, javlja Fena.

Iz VTK navode da, imajući u vidu značaj tržišta Kraljevine Saudijske Arabije i činjenicu da je ta zemlja u procesu diverzifikacije i jačanja nenaftnih sektora, ova posjeta predstavlja posebnu priliku za upoznavanje sa saudijskim tržištem, uspostavljanje novih poslovnih kontakata te jačanje ukupne privredne saradnje između dvije zemlje.

U okviru ovog događaja bit će predstavljeno investicijsko i poslovno okruženje Bosne i Hercegovine i Saudijske Arabije te organizovani B2B susreti kompanija iz obje zemlje, najavljeno je iz VTKBiH.