Kineski proizvođač pametnih telefona i električnih vozila Xiaomi saopštio je u ponedjeljak da planira da uloži najmanje 50 milijardi juana (6,93 milijarde dolara) u razvoj čipova tokom najmanje 10 godina.
Iznos ulaganja istakao je osnivač kompanije Xiaomi, Lei Jun, u objavi na društvenoj mreži Weibo. Predstavnik kompanije Xiaomi rekao je za Reuters da vremenski okvir ulaganja od 50 milijardi juana počinje od 2025. godine, piše Seebiz.
Xiaomi je već uložio 13,5 milijardi juana u samostalni razvoj svog naprednog mobilnog čipa XringO1, naveo je Lei u objavi, dodajući da odjeljenje za razvoj čipova u kompaniji zapošljava više od 2.500 ljudi.
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan