20+ godina
sa vama
"Najizazovnija reklama"

Dionice American Eagle Jeans-a skočile nakon što je Donald Trump javno pohvalio reklamu

Autor: Biznis.ba
Foto: Printscreen/Youtube
Dionice kompanije American Eagle Outfitters jučer su porasle za više od 12 posto.

Nakon što je američki predsjednik Donald Trump javno pohvalio novu reklamnu kampanju spomenutog brenda odjeće sa glumicom Cindy Sweeney, poznate po ulogama u serijama “Euforija” i “Bijeli lotos”.

On je na svojoj društvenoj mreži Truth Social naveo da je Sweeney registrirana republikanka. Pohvalio je da je u pitanju trenutno “najizazovnija” reklama zbog koje potrošači masovno kupuju model jeans-a, prenosi Bloomberg.

Kampanja koja je lansirana u julu nosi slogan “Sydney Sweeney Has Great Jeans”. Obilježava je igra riječi na engleskom jeziku – “jeans” (farmerke) i “genes” (geni).

U spotu Cindy Sweeney izgovara kako “geni određuju osobine poput boje kose, karaktera i boje očiju”, dok zateže farmerke i ističe svoje plave oči uz rečenicu: “Moje farmerke su plave”, prenosi Financa ba.

Video je izazvao burne reakcije na internetu. Dio javnosti ocijenio je da aluzije na “gene” bijele plavokose žene ”podsjećaju na rasističke teorije eugenike”.

Drugi tvrde da se reklama previše analizira i da se radi o duhovitoj igri riječi bez dublje poruke.

© Copyright 2005. - 2025. Radio M Media Group.
Sva prava zadržana.
Dizajn i programiranje: Lampa.ba